Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Powitanie Nowego Roku nad morzem 2017-2018

Żuławy Wiślane stanowią częsty cel wakacyjnych podróży, ale są również doskonałym tłem dla sylwestrowych szaleństw. Malowniczy teren obejmujący swym zasięgiem Gdańsk, Elbląg i Malbork co sezon przyciąga rzesze turystów z odległych krańców Polski, a ponadto także wielu imprezowiczów świętujących nadejście Nowego Roku.

ZABAWA SYLWESTROWA NA ŻUŁAWACH

Różnorodność sylwestrowych ofert na obszarze Żuław Wiślanych sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Z sugerowanych propozycji wybrać można eleganckie hotele, ekskluzywne apartamenty, tanie hostele i kwatery turystyczne albo energetyczne imprezy w lokalnych klubach i dyskotekach, dancingi w zacisznych pensjonatach, maratony filmowe w kinach, przedstawieni teatralne, czy zabawy sylwestrowe na świeżym powietrzu.

Ciekawą alternatywą dla spędzenia Sylwestra w centrach żuławskich miast są okoliczne miejscowości np. Luzino, Wiślinka, Bąkowo, Straszyn, Nowa Wieś Przywidzka czy Przejazdowo. Nowy Rok można świętować w średniowiecznym zamku Gniew, w szykownym pensjonacie Saraceńska Chata w Stegnie lub w wytwornym hotelu Srebrny Dzwon w Kadynach.

Wielbiciele mocnych brzmień mogą zjawić się w popularnych elbląskich klubach – Sandra, Wulkan, Insect, Starovka, Epoca, Bollywood Bowling, Miazga, Eden albo w malborskiej dwupoziomowej dyskotece Dołek.

NOC SYLWESTROWA W TRÓJMIEŚCIE

Dla entuzjastów eleganckich dancingów i wytwornych bali polecany jest gdański Old Town Hostel, Hotel Renusz, Amber Hotel, Beethoven, Apartamenty Sun&Snow, Apartinfo, Aparthouse, Focus, Julia, podzamcze, Pellowski, Dragon, Hilton Gdańsk albo okoliczne kwatery prywatne i gospodarstwa agroturystyczne  np. Green Farm w Krzewsku, pokoje gościnne Janikowo w Stegnie, AgaTomDom, czy Folks Village Plowce House.

Osoby preferujące imprezowanie na świeżym powietrzu mogą wybrać miejskie eventy organizowane na rynku malborskim, elbląskim lub gdańskim. Propozycją dla mieszkańców Elbląga jest Sylwester na Placu Jagiellończyka w bajecznej scenerii zabytkowej starówki. Z kolei mieszkańcy Gdańska zazwyczaj witają Nowy Rok na tzw. placu węglowym w towarzystwie największych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Ofertą dla melomanów są koncerty jazzowe w kameralnych pubach i kawiarenkach albo ekskluzywny koncert w Filharmonii Bałtyckiej oraz w Operze Bałtyckiej. Noc sylwestrową na Żuławach Wiślanych można spędzić także w lokalnych teatrach, które co roku, specjalnie na tę okazję przygotowują wyjątkowe spektakle połączone z degustacją , noworocznym toastem i dodatkowym i atrakcjami. Na Sylwestra zaprasza m.in. elbląski Teatr im. Aleksandra Sewruka, gdański Teatr Wybrzeże, Miniatura, Żak Scena Alternatywna, cz malborskie Centrum Kultury i Edukacji.

Dla kinomanów idealną propozycją będą maratony filmowe np. organizowane w Elblągu przez Multikino i Kino Światowid albo w Gdańsku przez Cinema City Krewetka, Kino Helikon, Kino Kameralne, Kino Neptun oraz nowoczesne kino 5D Extreme  i 5D Funmotion.

Żuławy Wiślane to doskonałe miejsce na przywitanie Nowego Roku. W zależności od zasobności portfela można wybrać szykowny bal w drogim apartamencie, skromny dancing w tanim hotelu, darmową zabawę na miejskim rynku, imprezę w nocnym klubie, noworoczny spektakl teatralny lub maraton filmowy. Ciekawą ofertę sylwestrową mają także mniejsze miejscowości sąsiadujące z głównymi miastami Żuław np. Gniew, Kadyny, Krzewsk.