Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kulturalny sylwester 2017-2018

Wystawny bal w hotelu lub impreza klubowa w dyskotekowych rytmach to obok prywatek najczęściej wybierane oferty sylwestrowe. Jednak sporym zainteresowaniem cieszą się także propozycje instytucji kulturalnych. Nadejście Nowego Roku można świętować m.in. w teatrze, operze, filharmonii, muzeum lub w kinie. Spektakl dramatyczny, koncert muzyki poważnej , wystawy muzealne czy maraton filmowy stanowią ciekawą alternatywę dla sylwestrowych szaleństw na parkiecie.

SYLWESTER KULTURALNY NA ŻUŁAWACH WIŚLANYCH

Mieszkańcy Żuław Wiślanych mogą zjawić się np. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej lub w gdańskim Teatrze Wybrzeże, gdzie co roku obejrzeć można spektakle specjalnie wyreżyserowane na tę okazję. W zależności od zarezerwowanego miejsca zapłacimy od 70 do 120 zł.

Propozycję dla entuzjastów nastrojowych rytmów muzyki poważnej stanowi koncert sylwestrowy w Operze Bałtyckiej oraz nieco tańsze koncerty w gdańskim Teatrze Miejskim. Co roku na deskach opery pojawiają się sławni śpiewacy wykonujący utwory przy wtórze tutejszej orkiestry i chóru. Wysłuchanie sylwestrowego koncertu kosztuje od 170 do 250 zł. Mniej wystawny charakter ma koncert sylwestrowy w Teatrze Miejskim zwieńczony okazjonalnym toastem. Niezapomnianą noc sylwestrową gwarantuje również gdański Instytut Sztuki Wyspa oraz Teatr Muzyczny w Gdyni. Wysoką jakość tych propozycji kulturalnych potwierdza fakt, że bilety uprawniające do udziału w wydarzeniach rozchwytywane są w ciągu kilku dni.

Polska Filharmonia Bałtycka poza koncertem muzyki poważnej oferuje także wystawny bal do białego rana. Rezerwując bilet już w październiku lub listopadzie zaoszczędzić można nawet 40 zł, zaś całkowity koszt zabawy wynosi od 140 do 240 zł za osobę. Gdańskie instytucje poza atrakcjami kulturalnymi proponują dodatkowo poczęstunek w formie szwedzkiego stołu, bufetu ze słodkościami lub gorącym posiłkiem serwowanym po spektaklu. Ciekawą ofertę dla mieszkańców prezentuje także Teatr Muzyczny w Gdyni. Koncert sylwestrowy w rytmie musicalowych brzmień co roku gromadzi wielu chętnych wypełniających po brzegi miejsca na widowni.

NOC  SYLWESTROWA W TEATRZE LUB KINIE

Co roku, na sylwestrową noc zaprasza elbląski Teatr im. Aleksandra Sewruka. W programie wydarzenia, poza sylwestrowym spektaklem urozmaiconym kultowymi piosenkami, znajduje się również toast noworoczny  i dodatkowe atrakcje dla widzów- konkursy, loterie. Płacąc ok. 100 zł za bilet można spędzić kulturalnego sylwestra w Teatrze Dramatycznym.

Elblążanie coraz chętniej wybierają wizytę w teatrze zamiast eleganckich bali, dancingów, dyskotek, czy prywatek. To wyjątkowa atrakcja dla zapalonych teatromanów chcących przywitać Nowy Rok obcując ze sztuką.

Z kolei dla entuzjastów sztuki filmowej ciekawą propozycją są maratony filmowe. Sylwester w Multikinie  to kilka godzin w towarzystwie kinowych hitów- projekcje przedpremierowe lub premierowe. Elbląskie Multikino oferuje bilety w cenie 60 zł, a w zamian zapewnia moc filmowych atrakcji do białego rana, z przerwą na zabawę przy energetycznej muzyce, toast, życzenia i konkursy.