Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Szampański sylwester na elbląskim rynku 2017-2018

Ciekawą alternatywę dla ekskluzywnego balu w hotelu, eleganckiego dancingu w pensjonacie, czy energetycznej imprezy w nocnym klubie stanowią miejskie zabawy sylwestrowe na świeżym powietrzu. Organizowane na rynku lub w amfiteatrach cieszą się coraz większą popularnością wśród osób planujących w tani i zarazem niepowtarzalny sposób przywitać Nowy Rok.

MIEJSKI SYLWESTER W ELBLĄGU

Propozycją dla Elblążan oraz mieszkańców okolicznych miejscowości jest coroczny Sylwester na Placu Jagiellończyka rozpoczynany około godz. 22.00, z główną atrakcją w postaci popularnego zespołu muzycznego. Gwiazdą wieczoru są najczęściej kapele rockowe lub popowe . Tuż przed północą rozpoczyna się wspólne odliczanie zakończone widowiskowym pokazem sztucznych ogni, połączone z życzeniami dla mieszkańców od prezydenta miasta lub jego reprezentanta. Całość prowadzi doświadczony konferansjer czuwający nad przebiegiem poszczególnych etapów zabawy.

SYLWESTER NA PLACU JAGIELLOŃCZYKA

W poprzednich latach, wśród atrakcji sylwestrowych na Placu Jagiellończyka był m.in. konkurs karaoke zwieńczony wręczeniem nagród dla odważnych uczestników, blok muzyki techno remixowanej na żywo przez nzanych DJ-ów rezydentów zagranicznych klubów, a ponadto loterie fantowe, efektowne wizualizacje laserowe z dopasowanym tłem muzycznym, konkursy dla dzieci i dorosłych. W roli gwiazdy wieczoru prezentował się m.in. popularny zespół KOMBI, Brathanki, K.O.M.P. oraz Sławomir Łosowski- wirtuoz elektronicznych brzmień.

Energetyczne wystąpienia zaproszonych gości skutecznie rozgrzewają zebraną publiczność  zachęcając do zabawy mimo mroźnych temperatur, a efektowna kombinacja laserów świetlnych i fajerwerków stanowi doskonałe dopełnienie muzycznych atrakcji. Wspólna zabawa sylwestrowa na świeżym powietrzu to ciekawa odmiana dla osób, które dotychczas Nowy Rok świętowały w gronie rodzinnym, w domach i na kameralnych prywatkach.

Z każdym rokiem przybywa Elblążan wybierających imprezę noworoczną na Placu Jagiellończyka. Historyczne miejsce otoczone zabytkowymi kamienicami stanowi doskonałe tło dla sylwestrowych szaleństw, wspólnych zabaw w rytmach energetycznej muzyki, wzajemnych życzeń i kolorowych pokazów sztucznych ogni. Istotnym atutem tego rodzaju imprez jest darmowe uczestnictwo, co w szczególny sposób zachęca tych, których nie byłoby stać na bal w ekskluzywnym apartamencie, czy noworoczną zabawę z noclegiem w pakiecie.

Wszelkie koszty miejskiego Sylwestra pokrywane są z publicznych środków, zatem ilość serwowanych atrakcji uzależniona jest od przydzielonej kwoty z budżetu miasta. W ostatnich latach wspólna zabawa mieszkańców Elbląga oraz pobliskiego Malborka kosztowała jednorazowo ok. 150 tys. zł. Dzięki takiej ilości środków możliwe było zaproszenie popularnych gwiazd polskiej sceny muzycznej, a ponadto zapewnienie licznych atrakcji dodatkowych- konkursów i loterii z nagrodami, zabaw rozgrzewających publiczność, efektownych pokazów fajerwerków, czy słodkich poczęstunków dla zebranych.